Jdi na obsah Jdi na menu
 


Úvod - jak si hrát ?

 

Jsem moc ráda, že jste objevili tyto stránky, které jsme pro vás připravili s mými dětmi Štěpánkem a Kačenkou. 

Věřím, že se staneme vašimi kamarády na síti, na něž se obrátíte vždy, když budete hledat inspiraci, jak si hrát s vašimi malými ratolestmi.

Vaše Jana, Štěpánek a Kačenka

  Hrajte si s dětmi, budou s vámi šťastné! 

 

 

Copyright © 2013, 2014 www.jaksihrat.cz Jana Chalupová

 

Proč jsem jaksihrat.cz vytvořila? 

Stránky www.jaksihrat.cz jsem vytvořila proto, aby vám pomohly v náročném období prvních měsíců výchovy vašich ratolestí. 

Po prvních týdnech zvykání si na nový rytmus, který nám udává čerstvě narozené miminko, vplouváme pomalu do rutiny všechních dnů. A tehdy většinou začínáme pochybovat o tom, zda to, jak si s malým miminkem hrajeme, je skutečně maximum, co můžeme dělat, aby se po stránce psychické i fyzické správně vyvíjelo. A také, aby se s námi nenudilo. 

Takové pocity jsem měla i já, proto jsem se pustila do tvorby těchto stránek, které, jak věřím, budou inspirací maminkám těch nejmenších ve věku 0 - 3 let. 

Toto období jsem zvolila proto, že dítě starší tří let je již schopno se zabavit samo hračkami, které mu nakoupíte. V dřívějším období potřebuje většinou vaše zapojení do hry. 

 

Jak je web koncipován?

Hry jsou řazeny do sekcí podle toho, jak se dítě vyvíjí a jaké nové dovednosti je již možné u dítěte zkoušet a rozvíjet. Každé dítě je jiné, proto se, prosím, neznepokojujte tím, pokud si vaše dítě nebude ještě chtít hrát hry, které jsou v sekci odpovídající jeho věku. 

Zároveň jsem již neopakovala v pokročilých sekcích hry, které samozřejmě můžete hrát i se staršími dětmi. Proto doporučuji si pročíst hry v sekci odpovídající věku vašeho dítěte, ale i hry pro předchozí věkové kategorie. Hry můžete pak ještě rozšiřovat tak, aby vyhovovaly pokročilému vývoji dítěte.  

Prosím, dbejte vždy na bezpečnost při hrách. Volte vhodné materiály a zvažujte možná rizika, kdyby si dítě hrálo bez dozoru. 

 

Přispějte svými nápady i vy

Budu velmi ráda i za vaše inspirativní příspěvky k obsahu a za náměty na nové hry, básničky či říkanky a ukolébavky. 

Vytvořte si web, který vás bude bavit, a který zároveň pomůže i dalším maminkám. 

 

Hrajte si s dětmi, budou s vámi šťastné ! 

 

Moc vám děkuji a budu se těšit na vaše příspěvky ! 

Vaše Jana 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Veškeré příspěvky jsou tvořeny maminkami. Web www.jaksihrat.cz je získává na základě e-mailové korespondence či ústního podání. Neručíme za zdroj jejich reprodukce. 

 
 

 

1_Nakladatelství Portál