Jdi na obsah Jdi na menu
 


Znakování s nemluvňaty

 Hra, která pomůže vzájemnému porozumění  mezi vámi a nemluvnětem

Jak nemluvícímu batoleti porozumět a vyhovět jeho potřebám? Neumí ještě plně mluvit, zatím jen žvatlá a zkouší mimiku, posunky. Existuje nějaká možnost, jak najít nějakou společnou řeč? Odpověď zní ano, i když to není řeč ledajaká, je totiž znaková.

Znakování je vhodné již od šestiměsíčních miminek až pro tříleté děti. Pro děti je to taková zábavná a kreativní hra, která pomáhá rozvíjet jejich duševní schopnosti.  Hra plná přirozenosti a jednoduchého pochopení.

Program pro znakování batolat a nejmenších dětí vznikl na vědeckém podkladě amerických profesorek vývojové psychologie, které zkoumaly principy učení a nápodoby nejmenších dětí.

Existují výukové materiály - knížky, leporela, videa na DVD a drobné hračky pod názvem BabySigns, které obsahují spoustu znaků a metodiku, jak s dítětem znakování začít.

Jako první znaky si rodiče volí ty, které mohou s dítětem používat pro vyjádření hladu, žízně, spinkání, koupání atd.

Pokud si jako rodiče nevystačíte s dítětem v domácím prostředí, nebo chcete  trávit hru a učení v kolektivu se zkušenými instruktory, po celé ČR jsou pořádány kurzy s certifikovanými lektory na BabySigns, které vhodně doplňují  buď výukový materiál, nebo domácí hrátky.

Rozsah znaků záleží na chuti dítěte se zapojit a posléze komunikovat, ale obvykle se zastaví až na několika desítkách, v některých rodinách i stovce znaků, gest, a to už je opravdu zábava pro všechny .

 

Jak vypadá dětské znakování?

http://www.youtube.com/watch?v=-4K8uTWbKFc

 

Kde koupit materiály BabySigns ke znakování?

http://www.dudlikarna.cz/znacka/babysigns

 
 

 

1_Nakladatelství Portál