Asociace – aneb co tě napadne, když řeknu…

Myšlenky plynou různě. Každý z lidí přemýšlí vlastním způsobem a to je právě to krásné. A jak teprve může být zábavné sledovat myšlení dětí. Tolik se může lišit od nás dospělých. Užijte si trochu zábavy, třeba při cestě autem, nebo v čekárně u doktora a zároveň objevte skryté myšlenkové pochody svých nejmenších. Zahrajte si hru na asociace.

Dítě pojmenuje, co vidí z auta – například: věž. A k tomu slovu každý řekne další slovo, které se mu vybaví. Tak může vzniknout řetěz slov například: VĚŽ – PRINCEZNA – COPÁNEK – PRINC – KŮŇ – STÁJ – SENO – OHEŇ – HASIČI – VODA ….  

S většími dětmi můžete zkusit i jiné varianty asociací. Třeba tak, že odvyprvíte nějaký příběh ze svého dětství a zeptáte se dětí, jestli jim příběh něco nepřipomněl. Ve vyprávění se můžete pořdá dokolečka střídat.

Velké děti také mohou zkusit hrát „opisované“ asociace – místo VĚŽ vykopne dítě slovo – VYSOKÁ ČÁST KOSTELA. A další slova na vykopnuté navazují s tím že si nejprve musí hráči v duchu „přeložit“ k jakému slovu asociaci hledají.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *