Bublifuk

Nekonečná zábava, která nepotřebuje žádný další návod.
Jednoduše kupte bublifuk (stojí pár korun) a dělejte vesele bublinky – dítě bude nejprve vyjukané, co to je, že to nejde chytit, ale pak už bude vesele skákat a bublinky honit.

Asi nebude trvat dlouho a bude chtít také foukat do té tyčky a samo vykouzlit, tak pod dozorem hurá na to.

Protože spotřeba bublifuku bývá veliká, můžete koupit rovnou litrové balení. Nebo si vyrobit bublifuk vlastní! Za zkoušku stojí třeba tenhle tip z Idnes.cz
A z osobní zkušenosti doporučuji zajistit bublifuk před rozlitím. Jsou to potvory a nechávají skvrny. Nejdřív vypadají neškodně. Ale když tričko, polité bublifukem, vyperete vystoupí tmavé skvrny. Tajemné skvrny, které v mnohých diskuzích na internetu maminky řeší a zjišťují, zda jim skvrny udělala rozbitá či špinaví pračka, nebo špatný prášek. A on to bublifuk. Takže nelenit a bublifuk přilepit!

https://i.pinimg.com/originals/7b/d9/a0/7bd9a0e064f6384ee4fd16b1a63d328a.jpg

Jenže u obyčejného bublifuku zábava nekončí! Můžete zkusit třeba vyrobit obří bubliny, nebo bublinového hada, nebo…cokoli co vás napadne.

Návod na hada je jednoduchý. Stačí jedna PET lahev, kousek froté ručníku a gumičku. Z láhve odříznete dno, na něj gumičkou připevníte ručník. Ten namočíte do bublifuku a hrdlem láhve foukáte. A tadááá. Bublinový had je tu:

zdroj: https://www.muminthemadhouse.com/make-bubble-snake-maker/

To vypadá na prima zábavu ne? A co ještě přidat trochu víc kreativního tvoření? Co třeba vyrobit si vlastní „foukátko“ (má vlastně ta věc nějaký oficiální název?). Nic složitého. Na ty nejjednodušší stačí chlupatý drátek, který na konci zatočíte do kolečka a je to. Ale co třeba na oslavě narozenin připravit dětem takový kreativní koutek a dát jim k dispozici chlupaté drátky a korálky. Budete koukat, jaké krásné výtvory mohou vzniknout ;).

Pokud místo korálků nastříháte třeba brčka, zvládne to navlékání krásně i 1,5 leté dítě. Aspoň náš nejmladší a jeho kamarádi na kroužku to zvládli perfektně.

zdroj: https://www.redtedart.com/bubble-wand-making-station/?utm_medium=social&utm_source=pinterest&utm_campaign=tailwind_tribes&utm_content=tribes&cn-reloaded=1

Nebo máte radši přírodnější věci?

zdroj: https://www.lauranoelle.com/diy-back-to-nature-bubble-wands/?utm_medium=social&utm_source=pinterest&utm_campaign=tailwind_smartloop&utm_content=smartloop&utm_term=20553524

A nebo tak trochu opačný postup 🙂 Korálky nejen na rukojeti, ale i samotné kolečko do kterého se fouká může být ozdobené. To už skoro vypadá jak hůlka kouzelné víly, no ne?

zdroj: https://artfulparent.com/diy-beaded-bubble-wands/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *