Grimasy

Jakmile začnou děti mluvit, většinou nechtějí přestat. Je to dobře. Jejich vyjadřovací schopnosti je třeba rozvíjet. I když jde někdy rodičům z toho hlava kolem. Ale člověk nemluví jen slovy. Zvlášť malé děti dovedou dělat různé „ksichtíky“. Bodejť by ne. V obličeji máme na 50 mimických svalů. Pojďte je taky trochu potrénovat. Jo a taky si užít docela legraci.

  • Ukazujte si s dětmi to, jak vypadáte, když mátě nějakou náladu:  když jste veselí či smutní, bojíte se, stydíte se, vztekáte se, šklebíte se, jste rozzuření …  Předvádějte to i vy dítěti. Tím jej naučíte rozlišovat emoce i z výrazů tváře ostatních lidí.
  • Starší děti vám pomocí grimas mohou odvyprávět nějaký příběh. Pak jej zkuste odvyprávět. Nebo budete obličeje dělat vy a dítě je bude číst?
  • Hrajte hru na kamennou tvář. Jeden hráč si stoupne před ostatní, kteří se musí tvářit vážně a vledůležitě a on se je snaží, jen svými grimasami, rozesmát.
  • A co takhle potrénovat i pamět? Jeden z hráčů předvede nějaký obličej. Nemusí být ani legrační. Jen se zatváří jinak, než obvykle. Další musí jeho obličej zopakovat a pak přidat svůj. Další na řadě tedy zopakuje první dva a přidá další. A tak dále, dokud někdo pořadí grimas nesplete.

  Obrázek: Background photo created by benzoix – www.freepik.com

Komentáře

  1. […] Vy ke hře žádné karty nepotřebujete. Prostě předvádějte různé pohyby a zkuste si je zapamatovat. Na stejném principu je i hra s obličejem, o které píšeme ve článku Grimasy. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *