Hádej co prodávají

Já nevím jak vy, ale výlet do obchodního domu, nebo tedy vlastně do shoppin centra, jak se teď říká, může být s dětmi docela dobrodružství. Někdy je to o nervy (když děti neposlouchají a zrovna nechtějí nakupovat). někdy je to o strach (když je v obchodě hodně lidí a já se děsím, že se mi některé z dětí ztratí). Ale někdy to může být i legrace. Třeba hra na hádání nás zabaví.

Hru „Hádej co prodávají“ můžete hrát třeba v supermarketu, do kterého běžně jezdíte. Třeba se zeptat dětí, co je to vlastně drogerie? Co tam seženou. A co se prodává v části, kde je napsáno „pečivo“?

V shopping centru můžete zkusit ukázat na nějaký obchod z dálky, přešíst dětem název a zeptat se jich, co tam asi prodávají. Jakmile se přiblíží k výloze, většinou je to jasné 😀 tak pozor na to. Nebo takhle seznámit děti s názvy jako obuv, galanterie, oděvy…

Variantou mohou být otázky: Hádej, která zvířátka teď čekají na ošetření u veterináře? Jaké květiny prodávají v květinářství ? A co ještě se tam dá koupit? Co se dá koupit v železářství? V obuvi? V cukrárně? Atd. 

Hádanku může vytvořit i samo větší dítě. A co zkusit společně vymyslet název obchodu, kde se prodávají jen ponožky? Nebo zubní kartáčky? A jak by se jmenovala specializovaná prodejna hrníčků? Možná „hrníčkárna“?

Ve hře můžete pokračovat i doma. Třeba ze starých letáků vystříhejte zboží a nechte dítě, ať jej roztřídí do obchodů/ uliček v supermarketu. Kam patří zelí? Kde by prodávali rýžové nudle? Atd. atd. Vy určitě vymyslíte ještě spoustu dalších možností.

Reklama:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *