Honba za pokladem

Tuto hru můžete hrát jak venku, tak doma.

Pro menší děti je ještě obtížné se orientovat v nakreslené mapě, proto je lepší jim říci, kde je první uložená indicie a od ní se pak odvíjí celá trasa k hledanému pokladu.

První stanoviště může být například v botníku, kde je obrázek s namalovaným (nebo z letáku vystřiženým) kartáčkem – tato indicie ho navede do koupelny, kde je u kartáčku první odměna (lentilka) a na papírku namalovaná další indicie (například vidlička) – v příborníku je pak umístěná další lentilka jako odměna a u ní další obrázek jako indicie.

Takto si můžete udělat několik stanovišť, kterými musí dítě projít, aby se dostalo k velkému pokladu – tím může být buďto opět nějaký pamlsek, ale už opravdu velký nebo nějaká hračka, cokoliv, co dítě nadchne a bude motivovat pro další honbu za pokladem, kterou mu připravíte někdy příště.

Pokud budete hrát hru venku na zahradě, pak jako indicie můžete namalovat například jeho kolo/motorku (kterou máte uloženu v kůlně), zahradní kolečko, pískoviště, skalku s kytičkami atd.

Můžete zvolit i jednodušší variantu s pomocí plastových vajíček z kinder vajíček a nějakých dobrot. 

 Do vajíček nastrkáte „raději“ 🙂 po jedné dobrůtce (zdravější či méně 🙂 – rozinky, oříšky, lentilky…) a rozházíte je po zahradě. Pak už jen vyhlásíte, kolik „pokladů“ je ukryto a hurá na to! 

Chcete-li dodat hře edukativnější ráz, můžete do vajíček rozstrkat rozstříhaný obrázek jako puzzle. 

Reklama:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *