Hra na schovávanou se samolepkami/kancelářskými lepíky

Milujete hru na schovávanou? Zahrajte si jí trochu jinak…

Kupte nějaké větší samolepky (nejlépe barevné kancelářské lepíky, které lze nalepovat opakovaně) a ukažte je dítěti. Nejprve si je musí pořádně prohlédnout a pak je rozmístěte po bytě – na nábytek, hračky, podlahu, stěnu, dveře atd. Můžete opatrně dát jednu třeba i na pejska (na obojek, aby ho to netahalo, až ji budete odstraňovat). 

Pak dítě vyzvěte, aby samolepky / lepíky šlo hledat a naučte ho, že symboliku slov „samá voda“ neboli „vůbec nejdeš správným směrem“, „přihořívá“ neboli „už se přibližuješ“ a „hoří“ neboli „už jsi to našel“. 

Místo samolepek či lepíků můžete použít obyčejné obrázky vystřižené z časopisu, nebo namalované jednoduché obrázky na druhou stranu vizitek nebo jakékoliv předměty (flaštičky, lžičky,….) nesmíte používat ale moc rozdílných věcí, aby dítě vědělo, co má hledat – například dejte JEN malé kávové lžičky. 

Hru také můžete otočit. Vyzvěte dítě, aby samolepky nebo jiné věci rozmístilo samo a vy je budete hledat. 

Hru můžete využít i s většími dětmi nebo s bandou dětí. Když máte více dětí, každé dítě bude mít za úkol hledat pouze jednu barvu samolepek a kdo dříve najde všechny schované samolepky jeho barvy, vyhrává.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *