Labyrint

Kdo hledá ten najde. Kdo si chce potrénovat svůj mozek a motorické schopnosti v jednom, potřebuje nutně své domácí bludiště. Vyrobit ho je snadné.

Materiál?

  • krabice od kaše, bot…
  • kartón na rozstříhání vnitřních stěn 
  • kulička 
  • tavná pistole

Jak ji vyrobit? 

Do krabice je potřeba nastříhat několik pruhů cca 1 cm vysokých vnitřních stěn /zarážek, mezi kterými se bude kulička kutálet. (Výšku nepodceňte, ať vám kulička nepřeskakuje mezi cestami.)

Nastříhané stěny můžete nechat děti ještě pomalovat, aby byl vnitřek krabice zajímavější. Já jsem dala ke stěnám barevná brčka – viz foto.  Vše je potřeba dle předem rozmyšleného sestavení připevnit tavnou pistolí. 

Jak si hrát? 

Koulení ze startu do cíle můžeme ještě zpestřit tím, že nalepíme nějaké zastávky, u nichž musí dítě zkusit aspoň na chvilku udržet kuličku v klidu 🙂 

Našimi zastávkami byla zvířátka – krabice tedy znázorňovala takovou ZOO.

Podobně můžete udělat i cestovní labyrint. Tvrdší papír, rozměry malinko menší než A4 polepte nastříhanými brčky tak, aby opět vzniklo bludiště třeba pro korálek. Papír s brčky vlože do průhledného euroobalu a zalepte. Nezapomeňte ale nejdřív do obalu vložit i korálek! A zábava může začít. KOrálek přes bludiště musí dětí posunovat prstíky a věřte, že to není jednoduché. A protože se korálek za zalepeného obalu jen tak nevysype, můžete bludiště vzít s sebou třeba na cestu autem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *