Papírový ubrousek

Hmmm. Papírový ubrousek je nuda. Akorát tak na smrkání. A nebo že by i něco tak občejného, jako papírový ubrousek mohlo v sobě skrývat něco víc? Jistěže. My totiž umíme objevit skryté vlastnosti i obyčejného ubrousku!

Takže, teď se koukejte a zkoušejte. Třeba vás napadne ještě něco dalšího.

  • RŮŽE – ubrousek rozdělte podle vrstev – bývají většinou 3. Všechny vrstvy pak na sebe zase položte, ale trošku jinak posuňte – na koso a pak chyťte uprostřed a kousek stočte, aby vznikl stonek. Zbytek (květ) se vám již automaticky zformuje. Pak už jen dát dítěti čichnout, jak voní 🙂 A pokud nevoní, stačí na ubrousek stříknout trochu voňavky a hned je z ubrousku voňavá růže.
  • OBRÁZEK – z roztrhaného ubrousku na několik dílů si připravíme kuličky, ruličky a další tvary a můžeme sestavovat obrázky, třeba i v kombinaci s párátky – viz nápad níže.
  • PRSTÍKOVÝ STOLNÍ FOTBAL – z ubrousku si smotejte kuličku jako míč a prstíky do něj cvrnkejte. Abyste udrželi míč na stole a nehonili ho všude okolo, je lepší si ještě vymezit nějaký prostor, kudy budeme míč cvrnkat – třeba mezi párátky, které vytyčí cestu, nebo jakoukoliv cestou docvrnkat do branky, kterou budu mít z párátek či pivních tácků přímo před sebou, ať mi míč spadne do klína. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *