Pivní tácky

Jednou za čas je oběd v restauraci zpestřením pro celou rodinu. Zvlášť ti, co doma nejčastěji vaří ocení, že jednou mohou v klidu posedět, nestarat se o špinavé nádobí. Nemusí vymýšlet, co vlastně uvaří. Jenže toto nadšení ne vždy sdílí i děti. Porce špaget, nebo řízečků je snědená a dospělí se stále nemají k odchodu. A děti se začnou nudit. Stačí se ale porozhlédnout po stole a hned najdete nějakou zábavu i pro malé stolovníky. Nechte se inspirovat našimi tipy na hry s pivními tácky.

  • AUTODRÁHA z pivních tácků – naskládáme jeden tácek vedle druhého i do zatáček. Jako auto můžeme použít buďto párátko nebo zmuchlaný ubrousek. A připravit ke startu, pozoooor JEDEM! 
  • Je-li na stole dost tácků, můžete je zkusit použít na hru zvanou „záchod“. My ji normálně hrávali s mariášovými kartami. Ale dobře poslouží i tácky. Zamíchají se přímo na stole a nechají se neuspořádaně ležet jeden přes druhého. Ze dvou tácků se postaví na hrou „záchod“. No spíš taková kadibudka (prostě dva tácky opřete o sebe tak, aby stály). No a teď se ukáže, kdo má klidnou ruku a pevné nervy. Hráči se snaží postupně vytahovat tácky zpod budky tak, aby ta nespadla. KOmu spadne dává fant, nebo musí spolnit nějaký úkol. Třeba dojíst zeleninu z polévky?
  • NÁBYTEK – stůl a štokrle z tácků a párátek – párátka napícháte do tácku v rozích a stojí stůl. K němu štokrle z rozčtvrceného tácku (jeden zničený jistě nebude nikomu vadit) a z rozlomených párátek uděláte 4 štokrlátka ke stolu. 
  • VĚŽ / Pyramia – stavění věže už bude pro děti náročné, tak se zabavte vy rodiče – pro děti bude zábavné, jak vám to bude pořád padat 🙂 

Obrázek: Food photo created by freepik – www.freepik.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *