Třídění odpadu

Nebojte, nebudou se prohrabovat odpadky 🙂

Možná už vás napadlo seznámit děti s tříděním odpadu v praxi, což je naprosto super. Pokud budete chtít své učení ještě posunout trochu dál a rozšířit dětem obzor, co vše se může třídit a jak, pak jsem si právě pro vás připravila tuto hru.

Snad i díky této zábavě naše děti budou mít pozitivnější vztah k naší přírodě…  🙂  

Určitě je zaujme i to, když jim řeknete, jak dlouho přírodě trvá, než si poradí s určitými materiály – například, že než by se rozložil plastový kelímek od jogurtu, byli by z nich babičky a dědečkové (rozklad trvá 70 let). Info získáte například zde 

No a jak na to? 

Velmi jednoduše – víko z krabice od bot polepíte barevnými papíry dle barvy recyklovaných materiálů – žlutý plast, modrý papír, zelený sklo, můžete přidat i oranžový papír na tetrapak a já jsem pak přidala ještě černý na směsný odpad. Aby se dětem propojila barva s popelnicí (vizualizace je báječný pomocník), přidejte tam vytištěný obrázek popelnice, s jakou se setkají i u vás.  A pak prořízněte škvírku na prostrkávání obrázků odpadu.

Můžete si samozřejmě vybrat nějakou delší krabici a dát tam i pruh, kam se budou dávat oděvy atd. na charitu a ještě třebas třídit sklo na barevné a bílé …   A když přidáte ještě další, znázorňující kompost, bude to naprosto dokonalé…. 🙂   

No a pak už jen vybrat správné obrázky a dávat do správného pruhu. Já jsem si připravila zalaminované, aby déle vydržely, ale je možné využít i letáků z obchodů (doporučuji menší formáty, nebo děti mohou obrázky i přeložit, aby se jim vešly do škvírky – aspoň budou trénovat i jemnou motoriku 🙂  ). 

Abyste mohli nechat děti pracovat samostatně a pak je jen zkontrolovat, jestli odpad roztřídily správně, můžete si dovnitř do krabice vlepit tavnou pistolí ještě kartóny jako přihrádky, tak se nebude „odpad“ mísit…. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *