Zajímavosti v pet lahvi

Hledání pokladů baví každého. Malé děti nejsou vyjímkou. A čím menší poklad, tím lepší – protože je těžké ho najít ;). Ale nejmenší děti často takové poklady schovávají…v puse. Jak tedy zařídit první setkání s maličkými předměty, ale bezpečně?

Do malé průhledné pet lahve bez obalu (můžete zvolit jakoukoli plastovou nádobu, ale malá pet lahev je příjemná z důvodu snadného uchopení a zároveň se dokáže i pěkně zakutálet kousek dál) vložte nějaké zajímavé věcičky – knoflíky, oříšky, trochu vody, korálky, písek atd.

Dítě si s lahvičkou bude pohrávat a zkoumat přesouvání nákladu (voda je pro něj asi nejzáhadnější).

Zároveň bude zkoumat různé zvuky, které budou náplně lahve (lepší je mít lahev naplněnou jen z části) vydávat.

Umožněte děťátku si také obsah lahve ohmatat – nalijte mu na ručičku vodu, nechte ho si chvíli pod dozorem pohrát s lískovými ořechy či knoflíky… Tak jej nejen zabavíte, ale i vzděláte. 

Větší děti zvládnou i hru obtížnější. Naplntě láhev třeba rýží a schovejte do ní několik malých předmětů. Třeba konoflíky, korálky, malé figurky. mušličky. Školáci třeba mohou hledat korálky s písmenky ;). Děti přesýváním postupně budou hledat ukryté poklady, nebo dokonce postupně sestavovat slova. Docela dobrá zábava na cesty! Nemyslíte?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *