Opičí hra na kopírku

„Mamí! On se po mně opičí!“ Tohle se ozývá z nejedné rodiny. Naše děti po sobě papouškují a opičí se hlavně když už jsou dlouho spolu. Zaručený úspěch jak sourozence naštvat. Tak co z toho zkusit udělat zábavu. Třeba i pro celou rodinu. On totiž tatínek, která umí dělat opičiny, bude najednou ten nejlepší na světě.

Hra je to jednouchá. Vy něco uděláte, dítě to zopakuje. A ještě zaručenější úspěch bude, když něco předvede dítě a vy budete opakovat po něm.

A co dělat? Vlastně cokoli.

Zacvakat zuby, zatleskat 1x, zatleskat 3x, podrbat se na hlavě, kýchnout, dvakrát mrknout, zatahat za ucho, udělat slona propletením rukou, vypláznout jazyk … 

My jsme na podobném pricipu dokonce objevili karetní hru. V obchodě Flying Tiger jsme za pár korun koupili krabičku karet s opičinami. A to doslova. Na kartách jsou zobrazené opice, které dělají různé pohyby – jedna vrtí zadkem, druhá se tluče do hrudi, třetí se drbe na hlavě a na bradě zároveň. No prostě to, co opice tak rády dělají. Pravidla hry jsou jednoduchá. Každý má hromádku svých karet před sebou tak, aby obrázky nikdo neviděl. Hráči postupně otáčí své karty a dávají je na hromádku na sebe. První hráč otočí kartu a udělá zopakuje pohyb, který má na kartě. Druhý hráč svou kartou překryje tu první a začne se opičit. Nejprve zopakuje první opičárnu a pak předvede tu svou. Další hráč to má už těžší. Ten si musí zapamatovat správné pořadí pohybů už od dvou hráčů. Takto je hra těžší a těžší a končí v momentě, kdy se někdo splete a pohyby nezopakuje správně.

Vy ke hře žádné karty nepotřebujete. Prostě předvádějte různé pohyby a zkuste si je zapamatovat. Na stejném principu je i hra s obličejem, o které píšeme ve článku Grimasy.

Reklama:

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *