Navlékání čekoholi na špejli nebo tkaničku

Skvělé procvičování jemné motoriky se zajištěním naprostého ticha díky super soustředění malého šikuly.

Připravte si nějaký vhodný podstavec, kam zapíchnete několik špejlí – já jsem doma zrovna neměla po ruce nic jiného, než kelímek od tvarohu, který jsem rozpíchala nůžtičkami. Super by byl například polystyrén, aranžérská pěny nebo modelína, kam napícháte špejle velmi jednoduše.

Pak si připravte nějaké děrované předměty. Já jsem měla doma jen brčka, která jsem nastříhala na takovou velikost, aby byla pro dítě bezpečná – i když už se Štěpánek nezadržitelně blíží k druhému roku svého života, přeci jen mám pořád takovou zdravou obavu, aby něco nevhodného nespolkl … – takže tak 3-4 cm si myslím, že je bezpečná délka 🙂 No a pak už jen navlékat jako korálky.

Samozřejmě, pokud máte velké korálky nebo cokoliv jiného, co má dírku: dětské cereálie – já se jim zatím ještě bráním, těstoviny penne, canneloni, ditaloni rigati, rigatoni atd.  

Můžete zkusit navlékat i na tkaničku, ale díky tomu, že  nedrží tvar, tak je to pro děcko v tomto věku náročné a nemusí ho to bavit. Ale existují „chlupaté“ drátky, které drží tvar a ty by byly pro navlékání super, jen si je koupit-je to pěti / deseti korunová záležitost. 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *