Návštěva ZOO

Připravíme si několik (minimálně 5, maximálně 15) obrázků zvířátek, které můžeme vidět v zoo. Zvířátka buďto namalujeme, nebo si jejich obrázky vytiskneme z internetu nebo použijeme ilustrace z časopisů… 

Obrázky tajně rozmístíme po zahradě (po bytě) na zem nebo je přilepíme na stěnu. 

Prvním úkolem je, že budeme spolu zvířátka hledat. Když dítě všechna zvířátka najde, oceníme jeho snahu a nastává druhá část hry. 

Druhým úkolem je co nejrychleji doběhnout k obrázku zvířete, jehož název vyslovíme. Motivujeme ho třeba tak, že: slon má hlad, rychle mu musíme dát jídlo, kde je slon? Když k obrázku slona přiběhne, natáhne ruku jako že v ní má krmení a nakrmí ho 🙂 

Dalším rozšířením může být to, že u daného zvířátka uděláme něco, co ho napodobí – například u slona si propleteme ruce a uděláme chobot, u hada se začneme plazit jako hadi, u želvy se pohybujeme veeeeelmi pomalu atd. 

Starším dětem můžeme přidat ještě další úkol: Budeme mít hromadu jídla, které bychom mohli zvířátkům nabídnout (opět jen obrázky nebo ty, které má dítě ve své dětské kuchyňce na hraní) a v rámci úkolu nakrmit zvířátko pak bude muset i vybrat správnou potravinu – například opičce banán atd. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *