Nekonečně zábavný papír

Toaletní papír – super hračka! Levná a tak zábavná!

Dejte dítěti celou roličku toaletního papíru a nechte ho si s ním hrát.

Bude jej koulet po zemi, omotávat jej okolo sebe, trhat a vystačí si s ním hrát sám hoooooodně dlouho ! 

Pak se do hry můžete zapojit i vy:

  • použijte papír jako obvaz a zahrajte si na paní doktorku a malého pacienta (nebo naopak) – možná vám z toho vznikne spíše mumie 🙂
  • natrhejte jednotlivé dílky/útržky a skládejte je na hromádku nebo s nimi udělejte cestičku či nějaký obrázek – když jednotlivé útržky nabarvíte fixou (půjde to spíše tečkovat, než malovat), můžete složit třebas pěknou různobarevnou věž.
  • přiložte k roličce fixu a chvilku počkejte, než se barva propije do spodních vrstev a pak jej spolu odmotávejte a zkoumejte, kam až se barva dostala
  • natrhejte si pár útržků a poskládejte z ní malou kytičku jako z ubrousku (cca 4 útržky na sebe naskládejte cikcak, abyste se žádné rohy nepřekrývaly, pak chyťte ubrousky za prostředek a vytvořte stonek malým smotáním papíru. Nakonec už jen poupravte „roztřepené“ konce papírů, aby růže vypadala pěkně.). Pokud byste chtěli mít růži barevnou, pak ještě před skládáním papíry otečkujte fixou.
  • vystřihněte si různé tvary nebo obrázky z papíru tak, že jen přehnete na půl / nebo vícekrát a pak stříháte.
  • můžete si z papíru udělat i své jednoduché „pexexo“ – natrháte si několik útržků a vždy na dva útržky namalujete nějaký obrázek – nebo stačí jen barevné tečky, abyste více zapojili dítě. Hra bude spíše pro mladší děti, protože obrázky budou prosvítat, tak nemá smysl papír otáček rubovou stranou nahoru. Prostě jen papírky rozházejte různě po místnosti a dítěti zadejte výzvu, aby našel vždy 2 stejné papírky a přinesl vám je.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *