Vlastní království

Je nejvyšší čas dopřát dítěti své vlastní království, místo, kde bude pánem on.

Dítě potřebuje místo, kde bude pánem, kde on sám bude rozhodovat, jaké návštěvy přijme, kde bude on tím pánem, králem 🙂

Nemluvím teď o jeho pokojíčku, kam se vejdete bez problémů i vy, ale do mini prostůrku, který je skutečně jen a jen pro něj…  

Pokud máte prostředky na to, abyste mu jeho koutek koupili v obchodě, udělejte tak. Pokud chcete projektu věnovat více času a vaší společné kreativity, vyrobte si království sami.

Připravte si nějaký odložený stolek, ohrádku, kterou již nepoužíváte, nebo například velkou papírovou krabici od lednice atd. Dále pak velký kus látky – deku, prostěradlo, povlečení nebo látku přímo s dětskými motivy, kterou k tomuto účelu koupíte.

Přes stolek či ohrádku jednoduše přehoďte deku, dovnitř dejte nějaký polštářek, na kterém si bude moci dítě udělat pohodlí a dejte tam nějakou hračku – plyšáka, autíčko… vytvoříte tak příjemnou atmosféru na uvítání dítěte v jeho království. Aby nebyla uvnitř příliš tma, nechte ohrnutý růžek deky přes „střechu“ nebo nechte někde škvírku. 

Pokud použijete krabici, můžete se více vyřádit jak vy, tak i dítě, které si může království vyzdobit dle svého. Krabici nejdříve pořádně slepte izolepou, aby se vám hned nesložila. Pak namalujte na stěny okénka, která můžete i vyříznout, aby byla funkční a pod okny namalujte  truhlíčky s květinami. Přes zadní stranu a vchod pak přehoďte deku nebo látku. 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *