Brčkové hry

„Mamí, já chci s bčkem!“ Kolikrát tohle rodič slyší od svých dětí je otázka. Ale řekla bych, že často. Plastová brčka se snažíme omezovat, nosíme si s sebou kovová. Nebo jdeme radši tam, kde nabízejí nějaké jiné alternativy (třeba brčka papírová). A nebo prostě děti brčka nemají. Ale nezatracujme je tak úplně. I s brčky může být legrace a najdou své uplatnění. A ta plastová aspoň nejsou jen na jedno použití.

  • BRČKOVÝ FÉN – každý z nás si vezme jedno brčko a foukáme na sebe.
  • BRČKOVÝ odfoukávaný FOTBAL- připravíme si zmuchláním ubrousku „míč“ a foukáním do brčka se snažíme míč odfouknout na protihráče. Soutěž může také vypadat tak, že se snažíme odfouknout míč na jedno fouknutí co nejdál. To si raději sedněte do čela stolu, ať je dráha co nejdelší .
  • BRČKOVÉ BLUDIŠTĚ – modelínou si na stole vyrobíme bludiště. Zmuchalou kuličku ubrousku (třeba stejnou, kterou jsme použili na Brčkový fotbal) se snažíme co nejrychleji z bludiště foukáním brčka dostat ven.
  • PŘEMÍSŤOVÁNÍ UBROUSKU z jednoho místa na druhé přisátím na brčko. Maličký kousek ubrousku smotáme do kuličky a vsajeme brčkem vzduch do sebe tak, abychom kuličku nasáli na konec brčka. Pak jej přemístíme na jiné místo a teprve pak si konečně odfoukneme 🙂
  • BRČKOVÝ TOBOGÁN – k brčku si připravte párátko nebo maličkou kuličku z papírového ubrousku, která snadno prolítne brčkem. Pak už se jen strefit s párátkem či kuličkou dovnitř brčka a šuuuup, už to svištíííí a prolítne ven! Udělejte si závody s parťákem – sourozencem nebo rodičem – komu vylétne z brčka párátko dál!  
  • FLUSAČKA – kdo by ji neznal. Ale raději ji připomeneme. Kousek ubrousku, ideálně vlhkého, zmuchláme do drobné kuličky, kterou dáme do brčka. Tím zamíříme a prudkým vyfouknutím kuličku z brčka vystřelíme. Kdo dostřelil nejdál? Kdo se nejlépe trefil?
  • BRČKOVÉ KORÁLKY – plastová brčka můžete nastříhat na korálky. Děti je navlékají na provázek, ty menší třeba na tzv. „chlupatý drátek“. Jde jim to lépe.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *