Veselé ponožky

Vaše malé štěstí má neposedné ručičky a nožičky, které si dělají co chtějí. Miminko začíná objevovat nejen svět okolo, ale hlavně své vlastní tělo. Ručičky se mu míhají před obličejem, ale najednou, když trochu zabere, objeví se v jeho zorném poli i něco jiného. Nohy! „Já mám i nohy!“ A s nimi může být teprve zábava. A to nejen pro rodiče, kteří vydrží dlouhé minuty pozorovat, jaké bláznivé jogínské polohy miminka s nožičkami vymyslí. I samotný prcek má z toho legraci. Pojďte mu nožičky ještě trochu ozvláštnit, ať si užije srandy co nejvíce.

Zkuste na nožičky (ručičky) připevnit rolničky nebo maličké chrastící předměty (pozor na pečlivé upevnění, aby nespadly a dítě je nemohlo vdechnout!). Případně podobné ponožky můžete již koupit hotové.

Místo rolniček můžete k jeho nožičkám připevnit nafouknuté balónky. Pokud seženete balónek plněný heliem, bude radost dvojnásobná!

A co třeba nalepit na nožičky velká plastová, pohyblivá očička? Seženou se ve výtvarných potřebách, často jsou rovnou samolepící.

V galanterii zase seženete samolepící suchý zip. Kousek nalepíte miminku na nárt a druhou část zipu přilepíte třeba na barevný odstřižek látky. Jak miminko bude za látku tahat, podaří se mu zip rozlepit a odstřižek „ukořistí“ pro sebe. Smích zaručený!

Uvidíte, jak neposedné nožičky zabaví děťátko na chvíli za vás.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *