Cestovní pytlíček zábavy

Her, které můžete hrát, aniž byste museli mít speciální věci s sebou je spousty. Přesto je dobré mít pro děti i „CESTOVNÍ PYTLÍČEK ZÁBAVY“.  Co do něj? Věci malé, ale užitečné 🙂  My vám nabízíme pár našich tipů, vy si určitě najdete ty své. Podle zájmu vašich dětí.

  • Papírový bloček a pastelka či propiska nejlépe čtyřbarevná. Dají se sehnat i celé sady malých pastelek a fixek. Dítě si pak může malovat buďto samo, nebo vy namalujte obrázek a ono jej může vybarvit jako omalovánky. 
  • 3 víčka od pet lahví – pro hru „skořápky“ – pod jedno víčko schováte kuličku ze zmuchlaného ubrousku a pak už hrajete skořápky – „kde je kulička?“.
  • Menší čtenáři jistě ocení domácí leporelo z nekompletního pexesa. Stačí karty slepit širokou průhlednou lepící páskou a můžete mít s sebou hned několik knížek.
  • Našim dětem do takového cestovního pytlíčku balím i pár hraček. Vejde se malá panenka, malé autíčko, nějaké figurky z lega. A dokonce cela rodinka prstových loutek byla jednu dobu v pytlíčku zabydlená.
  • Malá baterka se vždycky hodí. Nejen na výletech, které se z procházky změní v bloudění do noci :). Naše děti si s baterkou strašně rády hrají a tuším, že nejsou jedinné.
  • Malý svinovací metr (případně papírový metr který rozdávají třeba v IKEA nebo hobby marketech). Je s ním spousta zábavy zvlášť, když děti začnou měřit vše okolo. Jak dlouhý má kdo nos? Kolik cm má můj krk? Nebo můžete uspořádat soutěž v odhadování. Kdo nejlépe odhadne třeba 20 cm?
  • Nafukovací balónek. Asi nemusím nikomu připomínat, kolik legrace se s takovým balónkem dá užít. Zabere minimum místa a radosti udělá až až.
  • Kousek provázku třeba na přebíračku. Nebo na přivázání balónku? A když k němu přihodíte pár korálků (tloušťku provázku a velikost korálků samozřejmě přizpůsobte věku a schoponostem vašich dětí), můžete s dětmi i navlékat.

Komentáře

  1. […] Vždy se něco najde. Tak s chutí do toho. Ale přece jen je lepší mít nějaký „pytlíček poslední zábavy“ u sebe. A co v něm? Naše tipy najdete TADY. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *